dominanta města Hradec Králové

Bílá věž s královnou

Komentovaná prohlídka Bílé věže pro děti. Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte se projít Bílou věží společně s královnou, přeneste se symbolicky do doby, kdy v Hradci Králové stával královský hrad a vše bylo tak trochu jiné. Možná se i dozvíte, kde se ukrýval městský poklad.
Jednotné vstupné 70 Kč, vstupenky zakoupíte v informačním centrum nebo jako eVstupenku přes www.hkpoint.cz.
 • 14. 5., 14:00 - Bílá věž s královnou

 • 18. 6., 14:00 - Bílá věž s královnou

 • 16. 7., 14:00 - Bílá věž s královnou

 • 13. 8., 14:00 - Bílá věž s královnou

 • 17. 9., 14:00 - Bílá věž s královnou

Běžná otevírací doba


BŘEZEN - ŘÍJEN ... PO-NE 9.00-18.00
LISTOPAD - ÚNOR ... PO-NE 10.00-18.00

Poslední vstup vždy 60 minut před koncem otevírací doby.

---

ZMĚNY V OTEVÍRACÍ DOBĚ

Poslední vstup vždy 60 minut před koncem otevírací doby.

Informace pro návštěvníky

Renesanční Bílá věž je nevyšší dominatou města (72 m), z jejího ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince). Poslední vstup je možný 60 minut před zavírací dobou.
V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.


Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinny objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. +420 734 711 142, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

Vstup na věž je možné také darovat v podobě dárkového poukazu. Dárkové poukazy je možné zakoupit i na Svítání na Bílé věži a Zvonění na zvon Augustin (účast při zvonění). V nabídce máme taktéž „permanentku“ pro výhodnější opakovaný vstup. Poukazy a „permanentka“ je k zakoupení pouze osobně na pokladně Bílé věže.

Jako vzpomínku na návštěvu můžete na pokladně zakoupit i drobné suvenýry a upomínkové předměty, např. turistické vizitky a známky, pohledy, mince, zvonečky, hrnečky atd. 

---
Pro účely krátkodobého - cca 60 minut - pronájmu Bílé věže (svatební obřad apod.) je stanovena sazba 5000 Kč včetně DPH.

Prohlídky na objednávku

Pro skupiny o minimálním počtu 10 osob lze objednat následující typ prohlídek: 
 

 • komentovaná prohlídka Bílé věže

 • komentovaná procházka po historickém centru Hradce Králové

 • komentovaná prohlídka kostela sv. Mikuláše


V případě dětských kolektivů lze prohlídku přizpůsobit věkové kategorii.

Pro bližší informace nebo objednávky (alespoň 48 hodin předem) nás neváhejte kontaktovat na telefonu +420 734 711 142 nebo na e-mailu bilavez@adalbertinum.cz.

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie
Po zvonění 28. 10. 2022
Po zvonění 26.5.2023
Po Svatováclavském zvonění - 28.9.2022

02/05

Bílá věž s královnou - sezonní komentované prohlídky věže pro děti

Bílá věž s královnou - sezonní komentované prohlídky věže pro dětiBílá věž s královnou - komentovaná prohlídka Bílé věže pro děti. Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte se projít Bílou věží společně s královnou, přeneste se symbolicky do doby, kdy v Hradci Králové stával královský hrad a vše bylo tak trochu jiné. Možná se i dozvíte, kde se ukrýval městský poklad.

Jednotné vstupné 70 Kč, vstupenky zakoupíte v informačním centrum nebo jako eVstupenku přes www.hkpoint.cz.

Termíny prohlídek jsou:
 • 14. 5. 
 • 18. 6.
 • 16. 7.
 • 13. 8.
 • 17. 9.
Začatek prohlídky vždy ve 14.00, sraz účastníků před Bílou věží.

14/04

Čarodějnice na Bílé věži - komentovaná prohlídka pro děti

Čarodějnice na Bílé věži - komentovaná prohlídka pro děti

Aktualizace: komentovaná prohlídka s čarodějnicí je vyprodaná. Děkujeme!

Stejně jako v minulých letech jsme si pro vás, a hlavně vaše děti, připravili speciální komentovanou prohlídku Bílé věže s čarodějnici. Prohlídka se uskuteční v neděli 30. dubna od 10.00 a vstupenky lze zakoupit v nformačním centru nebo formou eVstupenky přes HKPOINT.

Navíc po celý den budou mít děti do 15 let v čarodějnickém kostýmu vstup na Bílou věž za 1 Kč (nevztahuje se na prohlídku v 10 hodin). Upozorňujeme ale, že z důvodu komentované prohlídky a omezené kapacity věže bude v neděli pro klasickou nekomentovanou prohlídku otevřeno až od 11 hodin.

Těšíme se na Vás!

Kontakt

Korespondenční a fakturační adresa
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.
Československé armády 300
500 03 Hradec Králové
IČO: 27472809
DIČ: CZ27472809