dominanta města Hradec Králové

Otevírací doba


BĚŽNÁ OTEVÍRACÍ DOBA:
 
 • BŘEZEN - ŘÍJEN ... PO-NE 9:00-18:00
 • LISTOPAD - ÚNOR ... PO-NE 10:00-18:00

Drobné změny z důvodu naplnění kapacity nebo objednaných skupinových prohlídek vyhrazeny. Poslední vstup vždy 60 minut před koncem otevírací doby.

***

ZMĚNY A AKTUALITY:
 
 • xxx

Drobné změny z důvodu naplnění kapacity nebo objednaných skupinových prohlídek vyhrazeny. Poslední vstup vždy 60 minut před koncem otevírací doby.

 

 

Informace pro návštěvníky

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejího ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince). Poslední vstup je možný 60 minut před zavírací dobou.
V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.


Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinny objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. +420 734 711 142, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

Vstup na věž je možné také darovat v podobě dárkového poukazu. Dárkové poukazy je možné zakoupit i na Svítání na Bílé věži a Zvonění na zvon Augustin (účast při zvonění). V nabídce máme taktéž „permanentku“ pro výhodnější opakovaný vstup. Poukazy a „permanentka“ je k zakoupení pouze osobně na pokladně Bílé věže.

Jako vzpomínku na návštěvu můžete na pokladně zakoupit i drobné suvenýry a upomínkové předměty, např. turistické vizitky a známky, pohledy, mince, zvonečky, hrnečky atd. 

---
Pro účely krátkodobého - cca 60 minut - pronájmu Bílé věže (svatební obřad apod.) je stanovena sazba 5000 Kč včetně DPH.

Prohlídky na objednávku

Pro skupiny o minimálním počtu 10 osob lze objednat následující typ prohlídek: 
 

 • komentovaná prohlídka Bílé věže

 • komentovaná procházka po historickém centru Hradce Králové

 • komentovaná prohlídka kostela sv. Mikuláše


V případě dětských kolektivů lze prohlídku Bílé věže a města přizpůsobit věkové kategorii.


Pro bližší informace nebo objednávky (alespoň 48 hodin předem) nás neváhejte kontaktovat na telefonu +420 734 711 142 nebo na e-mailu bilavez@adalbertinum.cz.

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie
ZVON AUGUSTIN
Po božohodovém zvonění s hosty
Zvonění před ohňostrojem k bitvě

24/01

Nový ceník vstupného platný od 1. února 2024

Nový ceník vstupného platný od 1. února 2024

Informujeme návštěvníky, že od 1. února 2024 dochází k úpravě cen vstupného na Bílou věž.
 
Nový ceník platný od 1. února 2024
 
 • Dospělí … 80 Kč
 • Děti do 6 let … 1 Kč
 • Děti od 6 do 15 let … 60 Kč
 • Studenti od 15 do 26 let … 60 Kč
 • Důchodci od 65 let a Senior pas … 60 Kč
 • ZTP a ZTP/P … 60 Kč 
 • Doprovod ZTP … 1 Kč
 • Rodinné vstupné (max. 2 dospělí a max. 3 děti do 15 let včetně) … 200 Kč

 

Skupinové slevy (nad 15 osob)

 • Skupina min. 15 osob … sleva 10 Kč/osoba
 • 1 pedagog na každých 15 dětí nebo studentů … zdarma
 • 1 licencovaný průvodce zájezdu se skupinou min. 15 osob … zdarma

25/12

Zvon Augustin na Nový rok zvonit nebude

Zvon Augustin na Nový rok zvonit nebude

Při štědrovečerním zvonění došlo k uvolnění a následném pádu srdce zvonu. Díky přísnému dodržování bezpečnostních pravidel se nikomu nic nestalo. Zvon byl po opravě, revizi a kontrolním zvonění v roce 2022 a od té doby několikrát bez problému zvonil. V nejbližších dnech zvon projde prohlídkou, která určí příčinu. Je však jisté, že po nějaký čas zvonit nebude. 
 
V minulosti se podobné události už také staly. Upadlo srdce zvonu Zikmund při zvonění na pohřbu Viléma z Rožmberka a nedávno upadlo srdce ve zvonici v Roudnici nad Labem. U zvonu Augustin nemáme záznam, že by se tomu tak kdy stalo.

 
 
 

Kontakt

Korespondenční a fakturační adresa
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.
Československé armády 300
500 03 Hradec Králové
IČO: 27472809
DIČ: CZ27472809