dominanta města Hradec Králové

Komentované prohlídky

Poznejte Bílou věž a blízké okolí jinak, zúčastněte se námi pořádaných nejen komentovaných procházek či prohlídek – ať už těch pro děti nebo klasických. Zaměření i termíny průběžně aktualizujeme. Vstupenky k zakoupení v předprodeji v informačním centru na Eliščině nábřeží nebo formou eVstupenky přes www.hkpoint.cz.
 • 16. 7., 14:00 - Na Bílou věž s polednicí (komentovaná prohlídka pro děti)

 • 27. 8., 14:00 - Na Bílou věž s polednicí (komentovaná prohlídka pro děti)

 • 24. 9., 14:00 - Na Bílou věž s královnou (komentovaná prohlídka pro děti)

Bílá věž

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Informace pro návštěvníky

Aktuality a omezení:

 • 25. - 27. 6. ... Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZAVŘENO 
   
 • 29. 6. ... Z kapacitních důvodů UZAVŘENO od 10.00 do 10.30
 • 30. 6. ... Odměna za vysvědčení - děti do 15 let s vysvědčením vstup za 1 Kč (doprovod dle běžného ceníku; neplatí pro organizované skupiny)
 • 10. 9. ... Z kapacitních důvodů OTEVŘENO do 14.00

--- 
OTEVÍRACÍ DOBA:

BŘEZEN - ŘÍJEN ... PO-NE 9.00-18.00
LISTOPAD - ÚNOR ... PO-NE 10.00-18.00


Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou.

 

Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince). Poslední vstup je možný 60 minut před zavírací dobou. V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.

Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinny objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. +420 734 711 142, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

Vstup na věž je možné také darovat v podobě dárkového poukazu. Dárkové poukazy je možné zakoupit i na Svítání na Bílé věži a Zvonění na zvon Augustin (účast při zvonění). V nabídce máme taktéž „permanentku“ pro výhodnější opakovaný vstup.

Jako vzpomínku na návštěvu můžete v pokladně zakoupit drobné suvenýry a upomínkové předměty, např. turistické vizitky a známky, pohledy, mince, zvonečky, hrnečky atd. 

---
Pro účely krátkodobého - cca 60 minut - pronájmu Bílé věže (svatební obřad apod.) je stanovena sazba 5000 Kč včetně DPH.

Pro školy

Níže naleznete prohlídkové produkty, které jsou vhodné pro školní/školkové nebo jiné dětské kolektivy. Nejedná se pouze o komentované (i kostýmované) prohlídky Bílé věže, ale také o prohlídky historického centra nebo partnerské památky – dřevěného kostelíku sv. Mikuláše v Jiráskových sadech.

 • Komentovaná prohlídka Bílé věže s pohádkovou bytostí – polednicí nebo královnou (vhodné pro děti školkového věku a 1. stupně základních škol); v předvánočním období možno absolvovat prohlídku s andělem/čertem
 • Poskládej si Hradec – interaktivní procházka po historickém centru (vhodné pro děti školkového věku a 1. stupně základních škol)
 • Komentovaná procházka po historickém centru (vhodné pro 2. stupeň základních škol)
Pro bližší informace nebo objednávky nás neváhejte kontaktovat na telefonu +420 734 711 142 nebo na e-mailu bilavez@adalbertinum.cz.

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie
Zvoníci zvonu Augustin
Komentované prohlídky
Po zvonění

13/05

S kuponem ze Dne rodiny vstupné pro děti a seniory za 1 Kč (platí pouze 15. 5.)

S kuponem ze Dne rodiny vstupné pro děti a seniory za 1 Kč (platí pouze 15. 5.)

U příležitosti královéhradeckého Dne rodiny (15. 5. od 10 do 17 hodin, Žižkovy sady) budou mít v neděli 15. 5. děti a senioři vstupné pouze za 1 Kč – kupon se slevou je však nutné vyzvednout přímo v Žižkových sadech na stánku Destinační společnosti Hradecko. 

Program celého Dne rodiny v Žižkových sadech naleznete zde: https://www.facebook.com/events/645115543223169

07/04

Čarodějnice na Bílé věži

Čarodějnice na Bílé věži

„Dětský den“ na Bílé věži - takové budou čarodějnice na královéhradecké dominantě
Navíc po celý den budou mít děti do 15 let v čarodějnickém kostýmu vstup na Bílou věž za 1 Kč (nevztahuje se na prohlídky v 10 a 14 hodin).

Těšíme se na Vás!

Kontakt

Korespondenční a fakturační adresa
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.
Československé armády 300
500 03 Hradec Králové
IČO: 27472809
DIČ: CZ27472809